Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Nasi specjaliści

button

Dr n.med. Paweł Nastałek

  • Specjalista Chorób Wewnętrznych
  • Specjalista Chorób Płuc

Urodzony w 1980 roku w Krakowie. Studiował na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia ukończył z wyróżnieniem w 2005 roku.

Starszy asystent w Oddziale Klinicznym Kliniki Pulmonologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie gdzie pracuje nieprzerwanie od 2006 roku. Asystent naukowo-dydaktyczny na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ od 2007 roku.

W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.  W 2012 roku otworzył przewód doktorski na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ. W 2015 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych –  praca doktorska pt. ,,Wykorzystanie 24-godzinnego monitorowania akcji serca metodą Holtera w diagnostyce i ocenie skuteczności leczenia stałym dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych chorych z ciężką postacią obturacyjnego bezdechu sennego’’. W 2016 roku uzyskał tytuł specjalisty  chorób płuc.

Od początku swojej pracy klinicznej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń oddychania w czasie snu. W jego codziennej praktyce klinicznej szczególne miejsce zajmuje opieka nad pacjentami w stanach nagłych, z ostrą i przewlekłą niewydolnością oddechową leczonych metodami nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.

Jako asystent naukowo-dydaktyczny prowadzi zajęcia praktyczne przy łóżku pacjenta z zakresu chorób wewnętrznych i chorób płuc ze studentami Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ wprowadzając adeptów zawodu lekarza w świat praktyki klinicznej.

Członek Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (Sekcja Zaburzeń Oddychania w czasie snu oraz Intensywnej Terapii i Rehabilitacji) oraz Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS). Autor i współautor wielu publikacji naukowych w renomowanych czasopismach medycznych.

Jako sekretarz Małopolskiej Fundacji Pulmonologii zaangażowany w działalność społeczną i edukacyjną w dziedzinie schorzeń układu oddechowego.

Lek. med. Paweł Nastałek