Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Nasi specjaliści

button

Dr nauk med. Marek Andres

  • Specjalista Kardiolog
  • Kardiolog Inwazyjny

 

Doktor Marek Andres jest absolwentem  Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia ukończył  w 2005 roku. Staż podyplomowy zakończony Lekarskim Egzaminem Państwowym zrealizował w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im G. Narutowicza w Krakowie.

W 2014 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny

Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas licznych praktyk zagranicznych (Geogr August Universitat Gottingen oraz Kreisklinik Hermarshausen, Niemcy). Od 2007 roku pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Klinicznym Kardiologii Interwencyjnej w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

W 2016 roku uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych.

Doktor Marek Andres od 2009 roku w ramach współpracy z firmą Carint pełni dyżury hemodynamiczne w oddziałach o profilu kardiologii interwencyjnej na terenie woj. małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Od 2012 roku jest współzałożycielem oraz członkiem zarządu Fundacji Kształcenia Medycznego, organizacji skupiającej się przede wszystkim na tworzeniu programu edukacji medycznej oraz szerzeniu wiedzy specjalistycznej wśród lekarzy w trakcie specjalizacji z kardiologii. Jest kierownikiem administracyjnym oraz wykładowcą serii kursów specjalizacyjnych z kardiologii w ramach współpracy z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, jak również współorganizatorem z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie Kursu Przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Doktor jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz głównym autorem i współautorem kilku publikacji naukowych z zakresu kardiologii opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych.

Zagadnienia pozostające w kręgu zainteresowań Pana Doktora to:

  • diagnostyka nieinwazyjna choroby niedokrwiennej serca
  • prowadzenie chorych z nadciśnieniem tętniczym oraz zaburzeniami rytmu serca
  • diagnostyka nieinwazyjna schorzeń kardiologicznych
  • prowadzenie chorych po zawale mięśnia serca
  • konsultacje przed zabiegami niekardiologicznymi.