fbpx
Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

USG płuc – nowa usługa diagnostyczna!

button

 

 

Czy czy Twoje dziecko płytko oddycha? Miewa przewlekły, suchy kaszel? A może ma infekcję, której podłoża Twój lekarz nie miał możliwości rozpoznać i potwierdzić czy choroba jest wirusowa czy bakteryjna i konieczna jest antybiotykoterapia? Jeżeli na któreś z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi „TAK”, to znaczy, że powinnaś jak najszybciej zgłosić się na USG płuc.

USG płuc (zwane także USG klatki piersiowej) w całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny sposób, potwierdzi lub wykluczy zapalenie płuc / opłucnej, odmę płucną, a także ewentualną zawartość płynu w płucach u Twojego dziecka.

Jak wygląda badanie?
Z praktycznego punktu widzenia, samo badanie USG, polega na przesuwaniu głowicy aparatu diagnostycznego po klatce piersiowej, uprzednio posmarowanej ciepłym żelem do USG. W ten sposób nasz Specjalista widzi obraz płuc Pacjenta i może postawić ostateczną diagnozę.

Kto może skorzystać z USG płuc?
Przezklatkowe badanie ultrasonograficzne może odbyć każdy, nawet noworodek oraz kobieta w ciąży.

Kto przeprowadza USG płuc?
W Unimedica badanie odbywa się za pomocą najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Przeprowadza je jeden z nielicznych specjalistów posiadających taką umiejętność – pulmonolog Dr Robert Łukaszuk.

A co po badaniu?
Po zakończonym badaniu USG Pacjent otrzyma obrazowy wynik badania oraz dokładny opis badania.