fbpx
Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Ginekologia i położnictwo

button

Ginekologia jest dziedziną medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Do najczęstszych zaburzeń i problemów zdrowotnych jakimi zajmują się ginekolodzy należą stany zapalne pochwy, bezpłodność, zamiany nowotworowe narządów rodnych, zaburzenia cyklu menstruacyjnego, antykoncepcja.

Położnictwo jest dziedziną medycyny zajmującą się fizjologicznym okresem ciąży, porodu i połogu. Specjalizacja ściśle związana z ginekologią.

Lekarze ginekolodzy mają obecnie do dyspozycji szerokie spectrum badań pozwalających na wczesne wykrycie nieprawidłowości i zmian w obrębie żeńskich narządów rozrodczych. W celu leczenia chorób ginekologicznych możliwe jest zastosowanie terapii małoinwazyjnych lub nieinwazyjnych, jak też zabiegów operacyjnych w ramach ginekologii onkologicznej. Należy podkreślić, iż niezwykle istotna jest profilaktyka, a wizyty kontrolne w gabinecie ginekologicznym mogą uchronić Pacjentkę przed rozwinięciem się choroby, dzięki szybkiej diagnostyce i wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

Badania cytologiczne i innego rodzaju badania diagnostyczne są nieocenionym źródłem informacji o aktualnym stanie zdrowia Pacjentki oraz stanowią podstawę do wdrożenia odpowiedniego leczenia

Lista lekarzy

Dr n. med. Miłosz Pietrus

Dr Magdalena Duda - Wiewiórka

Dr Bartosz Rajs

Dr Łukasz Laskowicz

Dr n. med. Tomasz Banaś