fbpx
Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Lifting piersi - Unicardia

Piersi z wiekiem lub po przebytych ciążach tracą swoją jędrność i objętość, dochodzi do tzw. ptozy czyli opadania. Podniesienie piersi może być połączone z zabiegiem powiększenia implantami. Po operacji piersi uzyskują pełniejszy i młodszy wygląd.

Na czym polega zabieg?
Operacja polega na uformowaniu od nowa gruczołu oraz przeniesieniu go wraz z  kompleksem brodawka-otoczka wyżej. Blizna obecna jest wokół brodawki i biegnie w dół do fałdu podsutkowego przybierając kształt odwróconej litery „T”.

Czas trwania zabiegu
Ok. 2-3 godz.

Rekonwalescencja po zabiegu
Piersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Szwy usuwane są po ok. 2 tyg. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub może wystąpić przeczulica. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza 24h/dobę przez ok. 3 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.

Znieczulenie:
Ogólne

Badania do zabiegu
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej