fbpx
Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Lipofilling twarzy - Unicardia

Wraz z upływającym czasem w obrębie twarzy dochodzi do zaniku tkanki podskórnej co uwidacznia się pogłębieniem bruzd np. doliny łez, bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, co zaś powoduje, że twarz wygląda starzej. Ubytki tkanki podskórnej mogą mieć również etiologię pourazową.  Niektórzy pacjenci nie akceptują zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego i tu z pomocą przychodzi nasza własna tkanka tłuszczowa, którą pobierając z miejsc gdzie występuje w nadmiarze można przenieść i zredystrybuować  w inne miejsce. Oprócz efektu wypełnienia uzyskujemy również efekt stymulacji procesów regeneracyjnych dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym.

Na czym polega zabieg?
Z miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze ( np. brzuch, okolica nad talerzem biodrowym tzw. „boczki”, uda) pobiera się ją przy pomocy cienkiej kaniuli na drodze liposukcji, następnie pobraną tkankę odpowiednio się przygotowuje i przeszczepia podobną kaniulą w miejsca gdzie jej brakuje.

Czas trwania zabiegu
Ok. 1-2 godz.

Rekonwalescencja po zabiegu
Twarz  może być obrzęknięta w miejscach podania. Część tkanki przeszczepionej resorbuje się wobec czego pierwotnie przeszczepia się jej więcej, by finalnie otrzymać oczekiwany efekt. Po zabiegu w miejscu pobrania może występować obrzęk lub siniaki (do tygodnia). Zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie.

Znieczulenie:
Miejscowe lub dożylne/ ogólne

Badania do zabiegu
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, anty-HCV
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG,