fbpx
Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Plastyka powłok brzusznych - Unicardia

Plastyka powłok brzusznych to jeden z najczęstszych zabiegów u pacjentów którzy stracili dużo na masie lub też u kobiet po przebytej ciąży. W przypadku dużej utraty masy ciała jak np. po operacjach bariatrycznych dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej w wyniku tego pozostaje nadmiar skóry w postaci fałdu. Pacjenci decydują się na zabieg z przyczyn estetycznych ale również zdrowotnych, bowiem fałdy skórne mogą powodować odparzenia oraz infekcje grzybicze przylegającej skóry a do tego może występować przepuklina powłok brzusznych lub rozstęp kresy białej.

Na czym polega zabieg?
Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz zaopatrzeniu rozstępu kresy białej lub przepukliny jeśli jest obecna. Zabieg może być połączony z liposukcją celem uzyskania lepszego efektu. Cięcie prowadzone jest od prawego kolca biodrowego do lewego w linii bikini, celem łatwego ukrycia blizny w bieliźnie.

Czas trwania zabiegu
Ok.2- 3 godz.

Rekonwalescencja po zabiegu
Pacjent wypisany jest do domu po 1- 2 dobach. Powłoki są obrzęknięte ok. 2 tyg, mogą występować zasinienia i zaburzenia czucia, które ustępują po ok. 3 miesiącach. Zakaz uprawiania sportu przez ok. 6 tyg. Powrót do normalnej aktywności po ok. 2 miesiącach.

Znieczulenie:
Ogólne

Badania do zabiegu
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG,
+ USG powłok brzusznych i jamy brzusznej, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej