fbpx
Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową - Unicardia

Zabieg powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową jest odpowiedni dla pacjentek które posiadają zapas tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha lub ud i nie oczekują powiększenia piersi o więcej niż jeden rozmiar podczas jednego zabiegu. Pacjentki szczupłe są dyskwalifikowane od tego typu zabiegu jak również takie które chcą w trakcie jednego zabiegu powiększyć biust o więcej niż jeden rozmiar. Wynika to z zasad bezpieczeństwa, bowiem w trakcie jednego zabiegu można podać do każdej z piersi max. 150 ml tłuszczu. Trzeba pamiętać, że objętość tłuszczu podanego w trakcie zabiegu z czasem zmniejsza się gdyż dochodzi do resorbcji ( ok. 30-50%). Zabieg jednak może być powtarzany, ale nie częściej niż co ok. 5 miesięcy.  Korzyść z zabiegu jest podwójna, oprócz efektu usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej z „niepożądanych miejsc” i  wypełnienia piersi, uzyskujemy również efekt stymulacji procesów regeneracyjnych dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym.

Na czym polega zabieg?
Z miejsc gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze ( np. brzuch, okolica nad talerzem biodrowym tzw. „boczki”, uda) pobiera się ją przy pomocy cienkiej kaniuli na drodze liposukcji, następnie pobraną tkankę odpowiednio się przygotowuje i przeszczepia podobną kaniulą do piersi.

Czas trwania zabiegu
Ok. 1-2 godz.

Rekonwalescencja po zabiegu
Piersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Po zabiegu zaleca się noszenie biustonosza 24h/dobę przez ok. 3 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Po zabiegu w miejscu pobrania może występować obrzęk lub siniaki (do tygodnia). Zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.

Znieczulenie:
Miejscowe + dożylne lub ogólne

Badania do zabiegu
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej