fbpx
Prosimy o podanie numeru telefonu Oddzwonimy

Redukcja piersi - Unicardia

Gdy jedne pacjentki marzą o powiększeniu biustu inne marzą by poddać się operacji redukcyjnej. W literaturze występuje kilka definicji przerostu sutka, jedna z nich mówi że waga piersi stanowiąca powyżej 3 % wagi ciała to gigantomastia. Hipertrofia piersi poza tym, że może uniemożliwiać np. uprawianie sportu, może też powodować szereg zaburzeń zdrowotnych jak np. wady postawy, zwyrodnienie kręgosłupa, infekcje grzybicze w fałdach podsutkowych czy nawet rany pod „wpijającymi” się ramiączkami biustonosza. Dla pacjentek borykających się z problemami zdrowotnymi z powodu olbrzymich piersi efekt zabiegu jest spektakularny, mówią, że czują się jak nowo narodzone i dodatkowo kilka kilogramów lżejsze.

Na czym polega zabieg?
Operacja polega na redukcji nadmiaru gruczołu, tkanki tłuszczowej oraz skóry i  podniesieniu oraz uformowaniu od nowa piersi . Blizna obecna jest wokół brodawki i biegnie w dół do fałdu podsutkowego i czasem również w fałdzie podsutkowym przybierając kształt odwróconej litery „T”.

Czas trwania zabiegu
Ok. 3 godz.

Rekonwalescencja po zabiegu
Piersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Szwy usuwane są po ok. 2 tyg. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub zniesione w przypadku cięcia typu odwróconego „T”. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza 24h/dobę przez ok. 4 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.

Znieczulenie:
Ogólne

Badania do zabiegu
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej