Prywatna chirurgia naczyniowa - Unicardia Kraków

Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa to jeden z działów chirurgii – dziedzina medycyny blisko związana z kardiologią, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem operacyjnym chorób i zaburzeń związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Chirurg naczyniowy to wysoko wyspecjalizowany lekarz zajmujący się chirurgicznym udrażnianiem naczyń krwionośnych, poszerzaniem ich, a także usuwaniem zmian i nieprawidłowości takich jak. np. tętniaki czy zrosty w obrębie naczyń.

Do popularnych procedur z zakresu chirurgii naczyniowej należy także implementowanie protez naczyniowych w sytuacji, gdy występuje niewydolność naczyniowa niemożliwa do wyleczenia inną metodą. Chirurgia naczyniowa nie zajmuje się natomiast chorobami naczyń z zakresu neurochirurgii i kardiochirurgii. Co to oznacza w praktyce i jak stwierdzić, czy chirurg naczyniowy jest odpowiednim specjalistą do konsultacji w danym przypadku?

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy?

Konsultację u chirurga naczyniowego może zalecić lekarz innej specjalności, np. kardiolog lub lekarz rodzinny. Zwlaszcza jeśli istnieje podejrzenie jednej z chorób, którymi zajmuje się ten dział chirurgii. Należą do nich zwłaszcza:

 • miażdżyca naczyń i tętnic,
 • stany zapalne naczyń,
 • zakrzepowo-zrostowe zapalenie naczyń (tzw. choroba Buergera),
 • zator tętnicy płucnej,
 • zespół tzw. stopy cukrzycowej,
 • zwężenie i niedrożność tętnic,
 • tętniaki,
 • żylaki kończyn dolnych,
 • przewlekłe owrzodzenia żylne,
 • nowotwory układu naczyniowego,
 • inne ostre i przewlekłe choroby żył.

Pamiętaj, że niedrożność czy stany zapalne naczyń prowadzić mogą do wielu groźnych dla zdrowia powikłań (np. udaru) – nie należy więc bagatelizować objawów ze stron układu żylnego. W przypadku ich podejrzenia jak najszybciej umów się na wizytę u specjalisty z zakresu chirurgii naczyniowej. Kraków i znajdująca się w nim specjalistyczna przychodnia kardiologiczna Unicardia to przyjazne miejsce, gdzie możesz umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie: sprawnie i bez kolejek!

Chirurgia naczyniowa: kiedy wskazana jest konsultacja u specjalisty?

Istnieje bardzo wiele objawów mogących świadczyć o problemach z układem naczyniowym. Na konsultację warto się umówić, kiedy zobaczysz u siebie np. symptomy takie jak:

 • bóle, skurcze lub pieczenie nóg,
 • uczucie ciężkości i opuchliznę kończyn,
 • mrowienie i drętwienie kończyn,
 • pajączki i żylaki,
 • siniaki powstające bez widocznej przyczyny; sine i brązowe plamy na skórze,
 • bóle za mostkiem, duszności, problemy z oddychaniem.

Pamiętaj, że choć objawy te nie muszą być uciążliwe, nie należy ich bagatelizować. Profilaktyczne wizyty i badania kontrolne wskazane są także u osób zdrowych, które nie odczuwają objawów ze strony układu krążenia.

Chirurg naczyniowy – Kraków. Sprawdź specjalistów z Unicardii!

W Unicardii stawiamy przede wszystkim na rzetelność, profesjonalizm i doświadczenie, a także poczucie bezpieczeństwa i komfortu naszych pacjentów. Dlatego nasi specjaliści z zakresu chirurgii naczyniowej stale poszerzaja swoją wiedzę medyczną, uczestnicząc w szkoleniach, konferencach i sympozjach. Ich dorobek uhonorowany został wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, a także poświadczony licznymi publikacjami naukowymi.

Wiemy jednak, że aby fachowa wiedza medyczna mogła odnieść należyty skutek, należy łączyć ją z indywidualnym i empatycznym podejściem do pacjenta. Dlatego w naszych gabinetach dbamy o intymną atmosferę, a także wyczerpująco odpowiadamy na wszystkie pytania, aby rozwiać obawy pacjentów.

Sprawdź i poznaj naszych specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej, klikając w ich biogramy, a następnie zarezerwuj konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie – online lub telefonicznie!

Chirurgia naczyniowa – Kraków: prywatnie i bez kolejek

Jeśli konieczna jest jest wizyta u chirurga naczyniowego, Kraków i przychodnia Unicardia to miejsce, w którym możesz zarezerwować konsultację w kilka minut – bez konieczności czekania w długich kolejkach. Wizytę umówisz telefonicznie oraz online, za pomocą naszego łatwego i intuicyjnego systemu rejestracji. Jest on autoryzowany przez Ministerstwo Zdrowia – możesz więc być pewien, że wszystkie Twoje dane są bezpieczne i chronione odpowiednimi certyfikatem, a także przetwarzane wyłącznie w celu rezerwacji wizyty. 

Specjaliści:

Zobacz naszych specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej i umów się na wizytę!

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!