Prywatna chirurgia naczyniowa - Unicardia Kraków
Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!

Chirurgia naczyniowa

CHIRURGIA NACZYNIOWA – nasza oferta:

  • Konsultacja Chirurga Naczyniowego
  • USG aorty brzusznej
  • USG żył
  • USG tętnic
  • Mikroskleroterapia (pajączki)
  • Skleroterapia ( płyn i pianka)
  • Biopsja cienkoigłowa
  • Biopsja gruboigłowa

Czym jest Chirurgia Naczyniowa:

Chirurgia naczyniowa, będąca podspecjalnością chirurgii, zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób naczyń krwionośnych. Chirurdzy naczyniowi w diagnozowaniu chorób tętnic i żył bazują między innymi na badaniu USG Doppler. Jest to nieoceniona metoda w diagnostyce schorzeń układu krążenia. Umożliwia zbadanie drożności naczyń krwionośnych, zmierzenie przepływu krwi. Oprócz diagnozowania i leczenia żylaków, zapalenia żył, bólu kończyn, pajączków naczyniowych, zakrzepów żylnych, do zadań chirurga naczyniowego należy również uświadamianie Pacjenta w kwestii czynników sprzyjających powstawaniu dolegliwości ze strony układu krążenia oraz popularyzacja profilaktyki chorób układu krążenia.

Kiedy powinniśmy odwiedzić Chirurga Naczyniowego:

Dolegliwości, pojawiające się w przebiegu chorób naczyniowych, mogą mieć rozmaity charakter. Jednym z potencjalnych objawów tych schorzeń jest ból, doświadczany np. w okolicy kończyn dolnych. Takie doznania mogą wynikać np. ze zwężenia światła naczyń tętniczych.

Do chirurga naczyniowego powinniśmy udać się gdy pojawiają się problemy z krążeniem: obrzęki, kurcze, pajączki, żylaki, mrowienie lub kiedy występują kłopoty z chodzeniem, uczucie dojmującego zimna (marznięcie dłoni i stóp), brak czucia (np. w kończynie), czy dolegliwości związane z tzw. stopą cukrzycową (wynikające z procesów miażdżycowych w przebiegu cukrzycy, polegające m. in. na zasinieniu skóry stopy, bólu tej okolicy oraz zwiększonej tendencji do tworzenia się na stopie ran).

Chirurgia Naczyniowa diagnostyka:

Jednym z najistotniejszych badań w diagnostyce chorób naczyniowych jest badanie dopplerowskie czyli technika ultrasonograficzna z oceną przepływów w naczyniach krwionośnych.

Wyniki badania dopplerowskiego są decydujące w podjęciu decyzji o sposobie i rodzaju leczenia.

Należy pamiętać, że w sytuacji kiedy mamy do czynienia z widocznymi, znacznymi zmianami tylko lekarz może ocenić stopień zaawansowania choroby i dobrać odpowiedni dla nas sposób leczenia.