Elektrokardiologia – Unicardia Kraków

Elektrokardiologia

Elektrokardiologia to specjalistyczna dziedzina kardiologii, która zajmuje się badaniem, wykrywaniem oraz leczeniem zaburzeń rytmu serca (czyli tzw. arytmią). W obecnych czasach zaburzenia te są stosunkowo łatwe do wykrycia dzięki użyciu elektrokardiogramu. Urządzenie to pozwala na zaobserwowanie, a nawet określenie rodzaju nieprawidłowości rytmu serca na ogół już podczas pierwszego badania.

Jakie choroby leczy elektrokardiolog?

Istnieje wiele rodzajów zaburzeń i chorób serca, które mogą dawać objawy w postaci arytmii. Do najczęściej spotykanych przypadłości leczonych przez elektrokardiologa należy migotanie przedsionków (wada ta stanowi przyczynę ponad 30% wszystkich przypadków hospitalizacji wynikających z zaburzeń rytmu serca. To jednak niejedyna choroba, jaka wymagać może konsultacji elektrokardiologa. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się również wykrywaniem i leczeniem m.in. niewydolności krążenia, choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niektórych wad serca oraz zespołów metabolicznych.

Do podstawowych i najczęściej spotykanych procedur medycznych z zakresu elektrokardiologii należą:

  • badanie elektrofizjologiczne (EPS),
  • ablacja (zniszczenie naczynia odpowiedzialnego za arytmię),
  • implantacja stymulatora serca (tzw. rozrusznika),
  • implantacja kardiowertera.

Kiedy należy odwiedzić elektrokardiologa?

Konsultacja specjalistyczna u elektrokardiologa wskazana jest w momencie, gdy zaobserwujemy u siebie objawy mogące wskazywać na zaburzenia rytmu serca (arytmię). Należy do nich przede wszystkim uczucie nagłego, przyspieszonego bicia serca (bez przyczyny, wysiłku, stresu) lub wręcz przeciwnie – uczucie, że serce bije za wolno. Zaniepokoić mogą także duszności i problemy z oddychaniem, nagłe utraty przytomności lub zasłabnięcia, bóle i zawroty głowy, a także tzw. bóle wieńcowe, napad lęku i niepokoju, a nawet zaburzenia świadomości lub pamięci.

O konieczności wizyty u elektrokardiologa może zadecydować także kardiolog lub lekarz rodzinny.

Elektrokardiologia – Kraków: dbamy o zaufanie pacjentów!

Elektrokardiologia to wysoce specjalistyczna dziedzina wiedzy, która wymaga nie tylko rozległej praktyki i doświadczenia lekarskiego, ale także stałego poszerzania wiadomości o nowych technologiach wykorzystywanych w tego rodzaju medycynie. W Unicardii oferujemy możliwość konsultacji z wybitnymi specjalistami z zakresu elektrokardiologii. Ich atutem jest wieloletnia praktyka i znaczny dorobek naukowy, uhonorowany licznymi prestiżowymi nadgrodami oraz poświadczony publikacjami naukowymi.

Nasi specjaliści z zakresu elektrokardiologii stale poszerzają wiedzę, dokształcają się, uczestniczą w konferencjach i sympozjach – wszystko po to, aby móc zagwarantować najwyższą jakość opieki medycznej. Wiemy, że na zaufanie i poczucie bezpieczeństwa naszych Pacjentów składa się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także indywidualne podejście. Podczas wizyty nasi lekarze dbają więc o intymną atmosferę, a także chętnie i szczegółowo odpowiadają na wszystkie pytania pacjentów.

Elektrokardiolog: umów się na konsultację u specjalisty w Unicardii!

W Unicardii wizytę u elektrokardiologa umówisz zaledwie w kilka minut. Sprawdź i poznaj naszych specjalistów, klikając w biografie. A następnie umów się wygodnie na termin, który najlepiej Ci odpowiada. Rejestracji na wizytę możesz dokonać online, przez nasz wewnętrzny system, autoryzowany przez Ministerstwo Zdrowia. Twoje dane osobowe są w pełni bezpieczne i autoryzowane odpowiednimi certyfikatami! Możesz także umówić wizytę telefonicznie lub zadać nam pytanie poprzez formularz kontaktu dostępny na naszej stronie.

Specjaliści:

Zobacz naszych specjalistów z zakresu elektrokardiologii i umów się na wizytę!

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!