Kardiochirurgia dziecięca - Unicardia Kraków

Kardiochirurgia dziecięca

Najmniejsze serca wymagają szczególnej troski. Dlatego w Unicardii dbamy przede wszystkim o profesjonalizm i najwyższy poziom usług, w połączeniu z indywidualnym i pełnym empatii podejściem. Jest dla nas szczególnie ważne, aby nasi najmłodsi pacjenci czuli się komfortowo,  a ich rodzice mieli poczucie, że dzieci znajdują się pod najlepszą opieką doświadczonych specjalistów.

Kardiochirurgia dziecięca to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem chorób serca i układu krążenia u dzieci. Leczenie kardiochirurgiczne obejmuje zarówno leczenie wad wrodzonych serca, jak i wady nabytych w późniejszych latach życia. Pod opieką kardiochirurga dziecięcego znajdują się dzieci od poczęcia (w okresie prenatalnym), aż do uzyskania pełnoletniości.

Czym dokładnie zajmuje się kardiochirurgia dziecięca?

Lista chorób, wad rozwojowych serca czy problemów z układem krążenia u najmłodszych jest długa. Kardiochirurg dziecięcy na co dzień leczy między innymi:

  • wady zastawki mitralnej serca,
  • zwężenie cieśni aorty, pnia płucnego czy zastawki aorty,
  • przetrwały przewód tętniczy Botalla,
  • ubytki w przegrodzie międzykomorowej i międzyprzedsionkowej.

Kardiochirurg dziecięcy zajmuje się ponadto wykonywaniem badań diagnostycznych, takich jak np. echo serca czy echo serca prenatalne, EKG spoczynkowe i wysiłkowe oraz badanie metodą Holtera.

Kardiochirurgia dziecięca – Kraków. Jak umówić wizytę?

Konsultacja u kardiochirurga dziecięcego jest niezbędna, gdy u dziecka zostanie wykryta wada serca lub układu naczyniowego. Wada taka może być wykryta przez kardiologa, niekiedy jej podejrzenie może wysunąć także pediatra czy lekarz rodzinny. Z wizyt u kardiochirurga dziecięcego nie należy zwlekać, gdyż odpowiednio wcześnie i sprawnie podjęte leczenie może uchronić przed koniecznością wykonywania operacji i zabiegów kardiologicznych i ograniczyć się jedynie do leczenia nieinwazyjnego (nieoperacyjnego). Wczesne wykrywanie wad i chorób serca u dzieci (często już na etapie prenatalnym) ma ogromne znaczenie dla zdrowia, a niekiedy również życia dziecka.

W Unicardii oferujemy konsultację u doświadczonych lekarzy-specjalistów z zakresu kardiochirurgii dziecięcej, którzy stale poszerzają i uzupełniają wiedzę w swojej dziedzinie. Kiedy więc potrzebny jest kardiochirurg dziecięcy, Kraków i Unicardia to sprawdzony wybór, który gwarantuje bezpieczeństwo małych pacjentów i najwyższe standardy obsługi.

Poznaj naszych specjalistów, sprawdź dostępne terminy i umów się na wizytę online lub telefonicznie. Umawianie wizyty online jest proste i intuicyjne – sam proces zajmuje zaledwie kilka minut, a wszystkie podawane podczas zapisu dane są w pełni bezpieczne i chronione w naszym wewnętrznym systemie rejestracyjnym, autoryzowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Jeśli masz pytania, możesz skorzystać także z dostępnego na naszej stronie formularza kontaktu.

Specjaliści:

Zobacz naszych specjalistów z zakresu kardiochirurgii dziecięcej i umów się na wizytę!

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!