Prywatny kardiolog dziecięcy - kardiologia dziecięca - Unicardia Kraków

Kardiologia dziecięca

Czasem zdarza się, że również najmniejsze serca potrzebują fachowej opieki medycznej i specjalistycznej pomocy. Kiedy problemy z sercem dotyczą dzieci i młodzieży, z pomocą przychodzi kardiolog dziecięcy. Jest to lekarz specjalista, którego praktyka zawodowa ukierunkowana jest na leczenie najmłodszych. W wieku dziecięcym pojawia się bowiem bardzo wiele możliwych wad i chorób serca, które statystycznie rzadko dotyczą osób dorosłych – i odwrotnie, wiele z „dorosłych” chorób serca nie występuje (lub występuje sporadycznie) u dzieci. Przykładem może być chociażby zawał serca – diagnozowany u najmłodszych niezmiernie rzadko. Kardiolog dziecięcy zajmuje się przy tym nie tylko leczeniem, ale również profilaktyką zdrowego serca u najmłodszych.

Czym zajmuje się kardiologia dziecięca?

Kardiologia dziecięca to podspecjalność kardiologii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób serca u najmłodszych – dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kardiolog dziecięcy wykrywa i leczy zarówno wrodzone wady serca, jak i wady oraz choroby nabyte w kolejnych latach życia, w dzieciństwie. Przy obecnym postępie medycyny wiele wad serca – odpowiednio wcześnie wykrytych – daje znaczne szanse na całkowite wyleczenie, a przynajmniej nie uniemożliwia normalnego życia i aktywności dziecka. Większość dzieci ze stwierdzonymi wadami lub chorobami serca musi jednak przebywać pod stałym nadzorem kardiologa dziecięcego.

Problemy z sercem u dziecka: kiedy do kardiologa dziecięcego?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, po czym ogóle rozpoznać problemy z sercem u dziecka oraz skąd wiedzieć, że należy odwiedzić kardiologa dziecięcego? Takie zalecenie możemy niekiedy otrzymać od pediatry czy lekarza pierwszego kontaktu. Objawy, które potencjalnie mogą świadczyć o problemach kardiologicznych u  dziecka, to np. bóle w klatce piersiowej, omdlenia, zasłabnięcia czy duszności – jednak mogą być one symptomem wielu schorzeń (także niegroźnych) i nie muszą świadczyć o poważnym problemie.

Niemniej jednak, objawów tego rodzaju u dzieci nigdy nie należy bagatelizować – konieczny jest wówczas kontakt z kardiologiem dziecięcym. Kraków posiada w tym zakresie wielu doświadczonych specjalistów. Łatwy i szybki dostęp do nich oferuje przychodnia kardiologiczna Unicardia.

Kardiolog dziecięcy prywatnie – wizyta bez stresu i kolejek

Szukasz zaufanego i doświadczonego kardiologa dla dzieci? W Unicardii wiemy, że w przypadku najmłodszych pacjentów szczególnie liczy się duża dawka empatii, wyrozumiałości oraz indywidualne podejście – każdy mały pacjent zasługuje bowiem na indywidualne traktowanie oraz szczególną troskę. Dbamy więc o to, by dzieci podczas wizyty nie czuły się zestresowane, a ich rodzice i opiekunowie mogli otrzymać wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Prócz przyjaznego podejścia naszych kardiologów dziecięcych cechuje przede wszystkim rozległa wiedza specjalistyczna, która jest przez nich stale aktualizowana i poszerzana. Dlatego naszym najmłodszym pacjentom możemy zapewnić opiekę według najnowszych standardów medycznych. Naszym priorytetem jest komfort i poczucie bezpieczeństwa małych pacjentów, a przede wszystkim skuteczne leczenie schorzeń z zakresu kardiologii dziecięcej.

Jak umówić się na wizytę z dzieckiem? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, na Facebook’u lub poprzez formularz rejestracji online. Kardiolog dziecięcy prywatnie – dostępny “od zaraz” w Unicardii – pozwoli Ci jak najszybciej rozwiać wątpliwości, zdiagnozować problem u dziecka oraz podjąć niezbędne leczenie – bez stresu i oczekiwania w długich kolejkach.

Poznaj naszych kardiologów dziecięcych i zarezerwuj wizytę!

Zobacz naszych specjalistów z zakresu kardiologii dziecięcej i umów się na wizytę!

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!