Kardiologia inwazyjna - Unicardia Kraków

Kardiologia inwazyjna

KARDIOLOGIA INWAZYJNA (INTERWENCYJNA) – nasza oferta :

  • Konsultacja specjalistyczna Kardiolog – Specjalista Kardiolog Inwazyjny

Czym jest Kardiologia Inwazyjna:

Kardiologia inwazyjna jest jedną z dziedzin kardiologii zajmującą się inwazyjną diagnostyką oraz leczeniem przy wykorzystaniu cewnika naczyniowego.

Jakie schorzenia leczy Kardiolog Inwazyjny:

  • zabiegi w obrębie tętnic i zastawek serca
  • leczenie interwencyjne w przypadku niezastawkowych wad serca oraz innych nieprawidłowości układu sercowo-naczyniowego
  • miażdżyca

Kiedy powinniśmy odwiedzić Kardiologa Inwazyjnego:

Do Kardiologa Inwazyjnego należy się udać, gdy pacjent kwalifikuje się do m. in. zabiegu w obrębie tętnic i zastawek serca czy leczenia interwencyjnego w przypadku niezastawkowych wad serca oraz innych nieprawidłowości układu sercowo-naczyniowego.

Diagnostyka Kardiologa Inwazyjnego:

W Kardiologii Inwazyjnej stosuje się dwie techniki: cewnikowanie serca i koronarografię będąca odmianą angiokardiografii. Koronarografia polega na podaniu środka kontrastującego w celu dokładnego zobrazowania naczyń krwionośnych. Zakres kardiologii inwazyjnej obejmuje również zabiegi w obrębie tętnic, zastawek serca, leczenie interwencyjne w przypadku niezastawkowych wad serca oraz innych nieprawidłowości układu sercowo-naczyniowego. Procedury kardiologii interwencyjnej pozwalają leczyć zdrowie i ratować życie Pacjenta bez konieczności otwierania klatki piersiowej. Dzięki nieustannemu rozwojowi metod wykorzystywanych w kardiologii interwencyjnej możliwe jest leczenie niektórych chorób serca bez udziału kardiochirurga.

Zobacz naszych kardiologów w Krakowie

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!