Nie daj rakowi żadnych szans - Unicardia Kraków

Nie daj rakowi żadnych szans


Nie daj rakowi żadnych szans

4 lutego to Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem – święto ustanowione na Światowym Szczycie Walki z Rakiem zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku w Paryżu.

Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jak olbrzymie znaczenie w walce z nowotworami ma profilaktyka. Wszelkie naukowe publikacje nie pozostawiają wątpliwości. Chcesz, żeby rak nie miał z Tobą żadnych szans? Klucz do zdrowia to zdrowy i zrównoważony tryb życia oraz regularnie wykonywane badania. Właściwa, dobrze zbilansowana, bogata w owoce i warzywa dieta, częsta aktywność fizyczna, rzucenie palenia oraz ograniczenie alkoholu pomogą ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych. Jeśli żyjesz właśnie w ten sposób, szansa, że zachorujesz na nowotwór zmniejsza się aż o 80 procent!

Oczywiście, 80 procent mniejsze ryzyko nie wyklucza zachorowania. Zdarzyć się przecież może, że na raka płuca zachoruje osoba, która nigdy nie zapaliła papierosa. Dlatego też bardzo istotne są okresowe badania profilaktyczne. Warto też pamiętać, że ryzyko zachorowania na raka wzrasta wraz z wiekiem.

Z nami możesz spać spokojnie

Chcesz jak najlepiej zadbać o profilaktykę chorób nowotworowych i dowiedzieć się, co robić, by zminimalizować ryzyko zachorowania? Umów się na konsultacje u onkologa! Specjalistyczne centrum medyczne Unimedica i Unicardia to miejsce, w którym umówisz się “od ręki”, bez zbędnych formalności. Zadzwoń do nas, napisz maila lub skorzystaj z wygodnego formularza zapisu online, dostępnego na naszej stronie Możesz także napisać do nas prywatną wiadomość na Facebooku!

Komentarze wyłączone

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!