Badania serca - diagnostyka kardiologiczna - Unicardia Kraków

Pełna diagnostyka kardiologiczna

Specjalista zalecił Ci badanie serca? Jeśli do postawienia diagnozy niezbędne są specjalistyczne badania kardiologiczne – Unicardia to sprawdzone miejsce, w którym wykonasz je „od ręki”: szybko, bez stresu i bez kolejek. Jak wygląda diagnostyka kardiologiczna w naszej przychodni i jakie badania na serce możesz u nas wykonać?

Badanie serca: wysokospecjalistyczna diagnostyka kardiologiczna

Dostępne w naszej ofercie badanie serca to m.in. EKG – elektrokardiogram jest to najprostsze i najpopularniejsze badanie w diagnostyce chorób serca. Aparat EKG zapisuje aktywność elektryczną serca w postaci graficznego obrazu na papierze milimetrowym. Wyróżniamy różne rodzaje tego badania kardiologicznego, w zależności od koniecznej diagnostyki.

EKG spoczynkowe to badania serca pozwalające w nieinwazyjny sposób zbadać zmiany napięć elektrycznych powstających w mięśniu sercowym. Zmiany zapisane są w formie krzywej, zwanej elektrokardiogramem. Prądy czynnościowe serca mogą być rejestrowane przez elektrokardiograf w różnych standaryzowanych punktach ciała z wykorzystaniem elektrod.

Inne badanie kardiologiczne to badanie wysiłkowe EKG (inaczej test wysiłkowy EKG, próba wysiłkowa). Służy ona ocenie zmian zachodzących w sercu w trakcie wysiłku fizycznego podczas marszu na bieżni elektrycznej. Badanie jest pomocne w zdiagnozowaniu zmian ukrwienia i czynności serca podczas wysiłku fizycznego, które mogą nie występować w zwykłym, spoczynkowym badaniu serca EKG.

Diagnostyka serca: badanie metodą Holtera

Badanie EKG metodą Holtera to modyfikacja spoczynkowego badania serca EKG. Czas badania metodą Holtera wynosi od  24 h, a w przypadku badania holterem bezprzewodowym  aż do 93 dni. Kardiolog przykleja na klatce piersiowej pacjenta specjalne, jednorazowe elektrody. Zapis badania EKG nieustannie rejestrowany jest na taśmie magnetofonowej lub innym nośniku danych w urządzeniu. Klasyczne urządzenie  zamocowane jest w specjalnej „kaburze”, z którą pacjent nie rozstaje się przez cały czas trwania badania. W przypadku skorzystania w urządzenia bezprzewodowego podczas badania serca do klatki piersiowej  Pacjenta przyklejana jest tylko jedna elektroda wolna od okablowania.

Popularnym badaniem w diagnostyce serca jest także echo serca (inaczej USG serca).  To badanie kardiologiczne pozwalające ocenić budowę i pracę serca. W trakcie badania oceniana jest budowa i funkcje zastawek, przedsionków oraz komór serca. Kryterium oceny stanowi pomiar ich objętości, grubości ścian, kurczliwości.

Badanie serca: Kraków. Profesjonalna diagnostyka bez kolejek

W Unicardii możesz wykonać wszystkie wyżej wymienione badania niezbędne w diagnostyce serca – szybko, bez kolejek i w przystępnej cenie, pod okiem życzliwego i wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego. Umów się na badanie przez nasz profil na Facebook’u, telefonicznie lub przez formularz online!

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!