Dieta i ruch - czy to wystarczy by wygrać z otyłością? - Unicardia Kraków

Dieta i ruch – czy to wystarczy by wygrać z otyłością?


Nieopublikowane wyniki ? badania WOBASZ (Wieloośrodkowe Ogólnopolskie Badanie Stanu Zdrowia Ludności) wskazują, że na otyłość choruje w Polsce 2️⃣7️⃣ % dorosłej populacji. #Nadwaga i #otyłość stają się coraz bardziej powszechne, więc zapobieganie ich rozwojowi oraz ich #leczenie zaczynają być głównym wyzwaniem #współczesnejMedycyny.

Dziś przyjrzymy się podstawowym metodom leczenia otyłości. Należą do nich ??? #dieta, #aktywnośćfizyczna, a także ?#leczenieFarmakologiczne. Zdecydowana większość osób z #nadwagą i otyłych przyjmuje #posiłki w nieodpowiednich porcjach i o nieregularnych ? porach. Kolejną kwestią jest rodzaj spożywanych pokarmów: #fast food, #słodycze ?oraz gazowane słodzone #napoje spożywane codziennie – są pierwszym krokiem do zwiększenia ?masy ciała. W zrzucaniu ⬇️ kilogramów niezbędne jest połączenie odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną. Długofalowych korzyści nie przyniosą ani same ?️‍♂️ćwiczenia, ani wyłącznie dieta. Przygodę z aktywnością fizyczną można zacząć w domu, w parku czy na siłowni. Warto poświecić minimum godzinę 3️⃣ razy w tygodniu na gimnastykę, #jogging czy nawet dłuższy spacer.

Niestety, w wielu przypadkach konieczne może być farmakologiczne wspomaganie leczenia otyłości, które istotnie może mieć wpływ na #efekty nie tylko krótko-, ale także długoterminowe. Aktualnie na polskim rynku dostępne są dwa preparaty ze wskazaniem rejestracyjnym „wspomaganie leczenia otyłości” – orlistat oraz liraglutyd, natomiast duże #nadzieje wiąże się obecnie z kilkoma nowymi lekami zarejestrowanymi niedawno w Stanach Zjednoczonych ????i Europie. Jednak dopiero przyszłość pokaże, czy okażą się one skuteczne i dobrze tolerowane przez ?‍??‍♂️#Pacjentów.

✅ W Unicardia & Unimedica współpracujemy z multidyscyplinarnym Zespołem Specjalistów z wielu specjalizacji, którzy na co dzień zajmują się Pacjentami z problemem otyłości. Specjalistą Diabetologiem i Specjalistą Chorób Wewnętrznych jest ?‍⚕️Dr hab. n. med. Katarzyna Cyganek. Pani Docent zajmuje się także najbardziej nowoczesnymi terapiami leczenia cukrzycy, m.in. w przypadkach insulinooporności i otyłości poprzez implantowanie mini #sensora monitorujacego #glukozę we krwi w czasie ciągłym i rzeczywistym, jak również leczeniem tej choroby u ciężarnych ?i sportowców.

Na konsultacje do Pani Docent można umówić się telefonicznie lub przez e-rejestrację: https://erejestracja.unicardia.pl/Portal

Komentarze wyłączone

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!