Otyłość - Wielki problem naszych czasów - Unicardia Kraków

Otyłość – Wielki problem naszych czasów


#Nadwaga, jak również #otyłość uznawane są za #ChorobyCywilizacyjne stanowiące globalny ? problem zdrowotny. Nadmierna masa ciała zajmuje 6️⃣. miejsce co do ważności jako czynnik ryzyka, który ponosi odpowiedzialność za liczbę zgonów ☠️ na świecie. Otyłość zalicza się do najistotniejszych przewlekłych chorób ?niezakaźnych. Powodowani troską o WASZE #zdrowie zaczynamy całą serię postów związaną z tematem otyłości, nadwagi, a także odżywiania. Dziś zaczniemy od kilku ogólnych definicji.

?‍⚕️??‍⚕️ Ale zanim to zrobimy, chcemy żebyście wiedzieli, że w Unicardia & Unimedica & Uniestetica do dyspozycji Pacjentów pozostaje cały interdyscyplinarny zespół lekarzy specjalistów diabetologii, dietetyki, ginekologii, położnictwa, endokrynologii oraz chirurgii, który jest w stanie pomóc w każdej sprawie i przypadłości dotyczącej problemów z otyłością i nadwagą.

? Zgodnie ze Światową Organizacją Zdrowia (#WHO) otyłość u osób dorosłych diagnozuję się przy wartości współczynnika BMI ≥ 30,0 kg/m². Nadwagę rozpoznajemy, gdy wartość BMI mieści się w zakresie od 25,0 do 29,9 kg/m². Otyłość to stan, w którym ilość dostarczanej energii z pożywienia ?? znacznie przekracza jej zużycie przez ustrój i dochodzi do zwiększonej masy ciała na skutek wzrostu ilości tkanki tłuszczowej (u kobiet ponad 30% masy ciała, a u mężczyzn ponad 25%).

⚠️ Skutki zdrowotne występowania zwiększonej masy ciała są dla człowieka bardzo niebezpieczne. Prowadzą do rozwoju wielu ? chorób przewlekłych, chorób układu krążenia ? (choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu i zawału serca), powodują zaburzenia lipidowe, a także wiążą się z częstszym występowaniem niektórych nowotworów. Otyłość prowadzi do pogorszenia ? jakości życia, jak również do obniżonej wydolności organizmu w wieku późniejszym. U dzieci zbyt duża masa ciała wpływa niekorzystnie na właściwy rozwój układu kostno-stawowego, co powoduje wady postawy (koślawość kolan, płaskostopia, skrzywienie kręgosłupa, a także aseptyczną martwicę stawu biodrowego). U młodych chłopców może spowodować zaburzenia dojrzewania płciowego, a u dziewcząt zaburzenia miesiączkowania.

Komentarze wyłączone

Rejestracja
Covid-19-Sprawdź!